• נועה פרבר

פרויקט הכי פרקטי שיש! - חלק 1– איך לפרסם מודעת דרושים באירופה The Network


קיבלתם משרה חדשה, דיברתם עם המנהל המגייס, בניתם פרופיל, הבנתם דרישות, סרקתם את מאגר המועמדים שלכם, הדבר הבא בדרך כלל ברשימה שלכם יהיה לפרסם מודעה בלוח דרושים.

מי שעובד על מעבר ל3-4- מדינות באירופה (או בכלל גלובלית) יתקל בצורך לפרסם כל פעם במדינה אחרת. מכיוון שלמדינות שונות יש לוחות דרושים מובילים שונים, יש צורך בכל פעם ליצור קשר עם לוח הדרושים המקומי (ייתכן שגם לעבוד מול הרכש ולבקש הרשאת ספק וכו'), לקבל חשבונית במטבע שונה, להתנהל מול הספק המקומי- בקיצור מסורבל.

בפוסטים הבאים אני אנסה להציג פתרונות וכלי פרסום שיוכלו להקל עליכם בפרסום לרוחב אירופה. לפני שממשיכים, מילה על לינקדאין, לרבים מאיתנו יש חשבון ריקרוטר בלינקדאין שמאפשר לפרסם מודעה בלינקדאין למדינה ספציפית. בהרבה ארצות זו באמת פלטפורמה מובילה, אבל אני ממליצה לבחון גם לוחות דרושים מקומיים שאולי מבחינה "מסורתית" יותר מקובלים על מחפשי העבודה במדינה הספציפית.

המלצה נוספת היא לבדוק אפשרות לפרסום מתורגם בשפה המקומית, כמו שלרובנו יותר אינטואיטיבי לקרוא מודעה בעיברית, ככה למישהו בספרד או ברוסיה , יהיה קל יותר להתחבר למודעה שתעלו ברוסית או בספרדית. ישנם הרבה משרדי תרגום שיכולים תוך 24- 48 שעות לספק לכם תרגום כמעט בכל שפה שתבקשו, ולדעתי זה שווה את המאמץ הנוסף.

לפני תחילת השימוש בכל לוח שמציעים לכם, כדאי להכין "שיעורי בית" ולבצע שתי בדיקות-

הראשונה שלוח הדרושים שמציעים לכם הוא אכן לוח הדרושים המוביל במדינה בה אתם רוצים לפרסם, והשנייה היא שהמחיר דרך הכלים שאני אסקור, הוא אכן אטרקטיבי יותר בהשוואה לפנייה ותשלום ישיר שלכם ללוח.

לגביי הבדיקה הראשונה- דירוגי לוחות דרושים מסתמכים על נתונים שונים, ולכן יכולים להשתנות כתלות באינטרס של מבצע הבדיקה. אני ממליצה לנסות ולבדוק את הדירוג במקומות הבאים:

  1. Social talent

הפלטפורמה מציעה הדרכות והכשרות למגייסים ( בעיני היא מאוד מומלצת אבל זה כבר לבלוג אחר), בחלק של הבלוג באתר הם כותבים כל פעם על נושא אחר, וחלק מהפוסטים סוקרים דירוגי אתרי דרושים במדינות שונות- שווה לעשות חיפוש ולראות האם הם כיסו את המדינה שאתם מעוניינים בה.

2. גוגל- כמה פשוט ככה יעיל...

3. Alexa

האתר מציג טרפיק ודירוג של האתר ברמה הגלובלית ובהשוואה לאתרים אחרים במדינה. בתחתית הדף תוכלו לראות אתרים קשורים ( אתרי דרושים אחרים). מה שניתן לעשות הוא לעבור ולהשוות בעצמכם את האתרים השונים.

לדוגמה-

בדיקה לגביי טוטאל גו'בס באנגליה-


שלב שני- הסתכלות על אתרים מתחרים-


שלב שלישי- השוואה-


4. לשאול את העובדים המקומיים- הצעד הזה צריך להיות חלק מהשיחה הראשונית שלכם עם המנהל המגייס. ייתכן ובתחום מקצועי מסוים יהיו אתרי דרושים שיהיו מועדפים על העוסקים באותו תחום, סביר להניח שהם יוכל לייעץ לכם איפה הם חושבים שעדיף לפרסם. לדוגמה באירלנד ההמלצה שקיבלנו מהעובדים שלנו היא שעדיף לפרסם בלוח הדרושים שמדורג במקום השלישי לפי הסקרים שאנחנו ראינו- כי עובדי הייטק מסתכלים בו יותר.

ועכשיו לכלי הראשון- The network !

www.the-network.com

זה הכלי העיקרי שאני עובדת איתו לפרסום באירופה. כדי לתת קצת יותר מידע ורקע, התיישבתי לשיחה עם רבי (Ravi), מנהל הלקוח שלנו בטוטאל ג'ובס באנגליה (הנציג של הרשת באנגליה). כל המידע שיובא לקוח מהשיחה איתו. לדעתי הם מציעים פתרון טוב שחוסך זמן והתעסקות, אבל כמובן שאתם צריכים לבצע את הבדיקה שלכם כמו שתיארתי למעלה.

כמו בהרבה חידושים, גם כאן הסיפור מתחיל מצורך. לפני 15 שנה, 6 ספקי לוחות דרושים באירופה יוצרים שותפות כדי למלא צורך של הלקוחות שלהם בפרסום מחוץ למדינת המקור. הם מכסים בהתחלה 18 מדינות ולאט לאט גדלים כדי לאפשר ללקוחות שלהם יותר ויותר אופציות, הגידול הזה קורה לצד התרחבות של חברות גלובליות שמגייסות במספר ארצות בו זמנית.


כיום הרשת כוללת 57 שותפים עיסקיים שמכסים- 137 מדינות . לוח הדרושים בכל מדינה ניבחר על פי מספר קריטריונים : דירוג לוח הדרושים במדינה (rank) , כמות המשתמשים היחודיים באתר (unique users), המודל העיסקי לפיו פועל האתר. אחת המחויבות של הרשת ללקוחות שלה היא לנסות ולתת תמיד את לוח הדרושים המוביל במדינה כדי להבטיח שהמשתמש מקבל- best value. לטענת רבי, גם במידה ויש לאחד השותפים העיסקיים לוח דרושים במדינה מסויימת, הוא לא ייבחר אם הוא לא הלוח המוביל ועומד בקריטריונים.

הפריסה של הרשת באירופה-אני עובדת עם הרשת דרך total jobs, באנגליה. היתרון המשמעותי מבחינתי היא העובדה שמדובר בספק אחד שמוציא לי חשבונית אחת ושנותן לי מענה מיידי כמעט בכל אירופה. המודל העיסקי הוא של קניית קרדיטים לפרסום, ישנן שתי רמות של עלות לקרדיטים בחלוקה לפי קבוצות של מדינות.

מעבר לקנייה של 10 קרדיטים אתה מקבל גישה למערכת או ליין ובעצם יכול לנהל את הפרסום ישירות ולבחור באיזה מדינה להשתמש בקרדיט שלך. בבקשות מיוחדות – ניתן לפנות ישירות למי שמנהל עבורכם את השירות ולבקש סיוע ( העלאת מודעה מתורגמת וכו'). במדינות בהם אני רק מתחילה לגייס אני בודקת שהלוח שהם משתמשים בו הוא אכן הלוח המוביל, וישנן מדינות בהן החלטנו לעבוד ישירות מול לוח הדרושים המקומי( אירלנד ובולגריה ).

דוגמה לעבודה דרך המערכת שלהם- האיכות של התמונה לא גבוהה אבל ניתן לראות אך האפשרות לבחירה של המדינה ולפרסום ישירות דרך המערכת בתהליך שהוא יחסית פשוט.


מי שמעוניין בפרטים נוספים מוזמן לפנות לרבי- ravi.joshi@totaljobs.com

הוא ישמח להפנות אותם לאיש הקשר המתאים.

בפעמים הבאות, כלים נוספים - מונסטר, Broadbean, VONQ

אם יש לכם כלי מומלץ נוסף אשמח שתיכתבו לי !

#לינקדאין #לוחותדרושים #גיוס #רשתותחברתיות #עבודה #תהליכיגיוס

133 views

Recent Posts

See All