• נועה פרבר

איך לגייס עובדים באנגליה ( ובלונדון)

Updated: Jun 8, 2019הרבה פעמים אנשים מדברים על גיוס באנגליה או UK, ומתכוונים ללונדון, אני, כמובן נעלבת קשות בשם הממלכה המאוחדת,

כי לונדון היא רק ההתחלה (המדהימה יש לומר) של מה שיש לראות ולעשות כאן.

לענייני גיוס- לונדון היא מבחינתי שוק בפני עצמו, ולחלקים גיאוגרפיים אחרים בממלכה מתאימים טיפים אחרים לגיוס.

ולכן, השאלה הראשונה היא איפה בעצם אתם רוצים לגייס. לדוגמה- יהיו איזורים שמעבר לכלים הרגילים , הייתי מציעה לבחון גם כלים "מקומיים", כמו עיתון מקומי. אתר אינטרנט מקומי או חברת השמה שמתמחה באיזור ספציפי. לפעמים שלט בעיר הספציפית, או קשרים באוניברסיטה המקומית יעבדו טוב יותר מאשר מודעה בלוח דרושים "ארצי".

לפני שמדברים על גיוס, כמה מילים על הממלכה. תחת UK- נמצאות בעצם 4 מדינות שונות- אנגליה, ווילס, סקוטלנד וצפון אירלנד. לכל איזור יש את הדגל שלו ולפעמים שפה משלו ( כמו בויילס), אני יכולה גם להבטיח לכם שהמבטא בסקוטלנד יהיה כזה שתצטרכו להתרגל אליו.

הסבר על החלוקה למדינות אפשר למצוא כאן.

לרוב החברות הגלובליות שאני מכירה יש משרדים בלונדון וסביבותיה. אז נתחיל מלונדון- אם הזדמן לכם תעמדו בשמונה בבוקר באמצע תחנת פדינגטון או ווטרלו ותיראו את הזרם של האנשים שניכנס לעיר, ויוצא לעבודה מתחנות המטרו השונות. בשלב הזה אני ממליצה על כוס קפה מקוסטה ומבט על העוברים ושבים בחליפות. לונדון היא מטרופולין עצום, אוכלוסייה בסדר גודל של מדינת ישראל כולה ואנשים שניכנסים לעיר כל יום לצורך עבודה מהערים והכפרים מסביב. זאת עיר שמלאה גם במהגרים- ומהגרי עבודה, ויש בה הכל. אבל השכר שתצטרכו לשלם בדרך כלל יהיה גבוה יותר מהשכר מחוץ ללונדון (נקודה למחשבה ).

איזור נוסף שכדאי להכיר - Reading- m4 corridor , זה האיזור שאני גרה בו (שם חיבה- כפר סבא של אנגליה ). רדינג היא עיר גדולה עם אוניברסיטה , ואיזורי הייטק ועסקים שמקיפים אותה. היא יושבת אחד הכבישים המרכזיים- M4 , שמוביל בעצם מווילס ללונדון. לאורך הכביש הזו יושבות הרבה חברות גדולות. על הכביש הזה נמצא גם שדה התעופה הית'רו, מה שהופך אותו לנגיש ואטרקטיבי גם למי שמגיע מחו"ל. בגלל הקירבה ללונדון ( 30-40 דקות) תוכלו למצוא כאן הרבה אנשים שעובדים בלונדון ונוסעים כל בוקר ברכבת לעיר.

מה עובד כאן?

תרבות הגיוס באנגליה היא מסורתית תרבות של חברות השמה. חברות ההשמה כאן מתמחות בתתי תחומים ומאוד חזקות. כשהגעתי לכאן לפני חמש שנים- זה מאוד הפתיע אותי כי בישראל הכרתי מצב שונה. מועמדים גם יפנו לחברות השמה יותר מבארץ כשלב ראשון בחיפוש (פחות אצל צעירים).

בחמש השנים שאני כאן, ראיתי שינוי, יותר חברות בנו צוותי גיוס פנימיים, צוותים של סורסינג וצוותי גיוס בכיר.

אם אין לכם זמן ואתם לא בטוחים, או אם אתם מגייסים באיזור יותר פריפריאליי- הייתי שוקלת לפנות לחברת השמה. כמו שכתבתי למעלה, לפעמים ההתמחות של חברת ההשמה היא בגיאוגרפיה מסויימת, ובאיזורים יותר מאתגרים שווה לשקול חברה מקומית שמכירה היטב את האיזור אליו אתם מכוונים.

לוחות דרושים-

Linkedin- מבחינתי מככב בגדול, אם יש לכם מספיק קשרים מקומיים וחברות בקבוצות, לפעמים פוסט אחד טוב או מודעה בתשלום יעשו את העבודה.

Indeed- אגרגטור של מודעות מאתרים שונים, רוב מערכות ניהול המועמדים מציעות קישור חינם לאתר, ואם פרסמתם בלינקדאין ,המשרה שלכם תגיע לשם, אבל היא גם תידחק למטה על ידי מאות משרות אחרות ולכן הם מציעים שירות של פרימיום- להקפצת המודעות שלכם.

Total jobs- לוח דרושים שבעיני עובד טוב לנושאי IT

Gov.uk- שווה להכיר אם תצטרכו לפרסם אי פעם מודעה לצורך אישור ויזת עבודה.

לוחות נוספים ברשימה הבאה מתוך the uncover recruiter-

What are the top 10 UK job boards?

1) Indeed – Named no.1 jobsite wordwide for the third year in a row! They receive over 180 million unique visitors each month and is available in over 50 countries.

2) www.gov.uk/jobsearch – The official job centre website for the UK. Allows job seekers to apply for full or part-time jobs in the UK.

3) Reed.co.uk – Reed was the first agency to offer a job board. They feature vacancies from over 25,000 recruiters and they receive over 160,000 applications every day.

4) TotalJobs.com – TotalJobs attracts over 6 million job seekers every month, receiving around 2 million monthly job applications.

5) CV-library.co.uk – CVLibrary currently has over 138,000 live job vacancies listed from across the UK, covering over 70 industries.

6) JobSite.co.uk – JobSite was launched 18 years ago and matches candidates with recruiters and employers.

7) Monster.co.uk – Monster is one of the oldest job boards and is still a go to for thousands of job seekers. They offer job search advice, as well as vacancies.

8) Jobs.nhs.uk – A dedicated recruitment service for the NHS. The visit receives over 6 million monthly visits and 250,000 job applications.

9) Fiverr.com – Fiverr is a global online marketplace allowing freelancers to office services at $5 per job. They list over 3 million services on the site.

10) www.jobs.ac.uk- Has become the leading international job board for jobs in academic, research and science professions. They help over 700 organisations worldwide to recruit the best academic staff.

#אנגליה #לונדון #גיוס #לוחותדרושים #UK

249 views