• נועה פרבר

?חפש אותי בלינקדאין 2- מה זה פרופיל טוב

בקצרה, פרופיל הלינקדאין אמור לשמש ככרטיס הביקור שלכם, ולכן בעיני ההתייחסות הטובה ביותר היא שהפרופיל הוא סוג של "מיני סייט" שמייצג אתכם. מעבר לפירוט לגביי הניסיון וההשכלה שלכם, הוא מכיל גם ידע לגביי כישורים שונים וניתן לכלול בו מאמרים, מצגות ובלוגים שכתבתם או השתתפתם בהם. וכמובן, מעבר למידע יש בפרופיל גם את רשת הקשרים שלכם.


אז מה הופך פרופיל לטוב?

התשובה הראשונה והפשוטה ביותר היא שהפרופיל צריך להכיל מספיק מידע ולהיות בעל מספר מינימלי של קשרים ( מעל 500).


אז איך מתחילים?

לינקדאין עושה חלק מהעבודה בשבילנו! ללינקדאין יש ציון לכל פרופיל, המטרה הראשונית שלכם צריכה להיות להגיע לדרגת "אול סטאר" בלינקדאין. איך עושים את זה? לינקדאין ינחה אתכם וייתן לכם הצעות מה כדאי לכם להוסיף לפרופיל ואיך לשפר אותו.

תוכלו למצוא את הציון בפרופיל שלכם -


בצד ימין של המסך יש כפתור שמסומן כ-


Add profile section

החלק הזה מאפשר לכם לראות רשימה של כל החלקים השונים בפרופיל שמילאתם, לינקדאין ינחה אתכם מה עוד ניתן להוסיף או ייתן לכם "ציון" אם השלמתם את מילוי המידע.

אתם יכולים להכנס ולערוך את המידע גם מתוך החלק הזה של הפרופיל.
נקודות לתשומת לב בעריכה על הפרופיל-

תמונת רקע ותמונת פרופיל-

תמונת פרופיל היא חלק הכרחי, בחרו תמונה ברור ומקצועית ( לא תמונה משפחתית, לא בבגד ים, לא עם משקפי שמש). ניתן לשנות את תמונת הרקע ולעצב אותה לפי רצונכם.

- about

החלק הזה מהווה את הפתיחה של הפרופיל , ולכן הוא צריך להיות מנוסח היטב ולכלול פרטים הכרחיים לגביי הניסיון שלכם , הכישורים והיכולות שאתם מביאים איתכם.

-experience

הקפידו להתייחס לחלק הזה בדומה לקורות חיים ולפרט לגביי משרות שהכנסתם מה הניסיון שצברתם וההישגים שהגעתם אליהם בתפקיד. אל תשאירו משרות "ריקות" עם כותרות בלבד. הקפידו לפרט לגביי על משרה את תחומי האחריות וההשגים שלכם.

-skills

חיפוש בלינקדאין נעשה גם לפי הכישורים שציינתם, ולכן כדאי לבחון האם בחלק הזה מופיעה כל רשימת הכישורים שלכם בצורה מלאה.-Connections

ההמלצה הבסיסית היא להגיע ללפחות 500 אנשי קשר. ככל שתהיה לכם רשת קשרים יותר גדולה תקבלו חשיפה רחבה יותר ותוכלו ליצור קשר עם אנשים רבים יותר.

לינקדאין יציע לכם אנשים להתחבר אליהם. בטאב של- my network, תקבלו הצעות לאנשים לפי המוסד האקדמאי בו למדתם, אנשים בתפקידים דומים, אנשים מאותה תעשיה, אנשים עם תחומי עניין משותפים ( לפי מה שהגדרתם בפרופיל).


דרך נוספת להגדיל את רשימת הקשרים היא להשתמש ב – contact import ,הכפתור מופיע בצד שמאל של המסך. בלחיצה על "המשך" , לינקדאין יציע לכם להתחבר אוטומטית לאנשים שמקושרים אליכם דרך חשבון המייל שאיתו אתם רשומים, ואנשים שהוא מזהה שאתם מכירים.
Find nearby-

דרך להגדיל את רשימת הקשרים כשאתם נמצאים בכנס מקצועי גדול או קורס מקצועי, באפליקציה של לינקדאין בטלפון, בתחתית המסך תלחצו על – my network, ואז על הכפתור הכחול של הסימון של + ( connect). יופיע תפריט בו תצטרכו לסמן – find nearby- ON. ברגע שתסמנו את האופציה הזו לינקדאין תחפש מסביבכם פרופילים שנמצאים באותו מיקום ותציע לכם להתחבר אליהם. סופר יעיל לכנסים מקצועיים!
הפרופיל הציבורי שלכם-

חשוב שתגדירו מה אתם רוצים שאנשים שאינם מקושרים אליכם ישירות יראו בפרופיל הציבורי. הדרך לעשות את זה היא להיכנס ל- public profile settings , בצד ימין של המסך.

בעריכה של הפרופיל הציבורי ניתן לעשות כמה דברים-

לערוך את ה- URL האישי שלכם – כברירת מחדל יופיעו מספרים ב- URL שלכם אתם יכולים לערוך אותו למחרוזת שכוללת את השם שלכם בלבד.

Visibility-

אתם יכולים להגדיר במדויק אילו חלקים אתם רוצים להציג בפרופיל הציבורי ואילו לא. רמת הגדרת הנושאים שאתם רוצים להציג תלויה באופן הוא אתם משתמשים בלינקדאין ובמטרה שלכם לשימוש בפרופיל ( חיפוש עבודה, קשרים מקצועיים וכו').

Public profile badge-

במידה ויש לכם בלוג או אתר מקצועי, אתם יכולים בעזרת החלק הזה לקשר אותו ישירות לפרופיל הלינקדאין הציבורי שלכם.
לסיכום, 5 צעדים לפרופיל לינקדאין מוצלח-


בחלק הבא- אז מה לכתוב? איך ליצור מיתוג מקצועי ולהוסיף תוכן רלוונטי.

262 views

Recent Posts

See All