• נועה פרבר

חפש אותי בלינקדאין- חלק 1

אני מניחה שכולכם כבר מכירים את העקרון שלינקדאין היא רשת חברתית מקצועית, שהפרופיל בלינקדאין משמש ככרטיס הביקור שלכם, מחליף קורות חיים, ולכן יש לו חשיבות בתהליכי חיפוש עבודה.

אבל כדי להתחיל מהבסיס- ולהסביר איך לדעתי עושים את זה נכון, אני רוצה להעביר אתכם להלך המחשבה שלי כמגייסת, סוג של ריברס אינג'נירינג.


למי שלא יצא להתקל בבלוג שלי בעבר, אני עוסקת בתחום הגיוס כבר כמעט 20 שנה. כיום, אני עובדת בחברה גלובלית מוכרת בשני כובעים. בכובע הראשון שלי אני מנהלת את הגיוס של אירופה, בכובע השני אני עוסקת באסטרטגיות סורסינג לארגון ברמה הגלובלית. או כמו שאני מסבירה לאמא שלי- אני מתמחה בלמצוא ( ולחפש ) אנשים.


אני אקח אתכם לרגע לעולם שכולם מכירים- קניות און ליין.

תחשבו עליי כקניינית אישית, של מנהל מגייס (או מנהלת). הם מבקשים ממני למצוא להם פרופיל מסוים – אדם עם כישורים וניסיון ספציפיים שנמצא לרוב במדינה/ מיקום מסוימים.

זה מאוד דומה לשיחה עם הבן המתבגר שלי שצריך נעלי ספורט חדשות- הוא מחפש דגם איקס של חברה מסוימת בצבע כחול, ושולח אותי ( קניינית אישית) לאמזון או איביי למצוא לו את הנעליים שהכי תואמות למיפרט שהוא נתן לי, במקרה שלנו הן צריכות להיות באנגליה בשביל זמן שילוח מהיר.

מה שאני עושה הוא להיכנס לאמזון ולהקליד בשורת החיפוש את המילים הבאות-

נעלי ספורט, אדידס, מידה 7, כחול, אנגליה.


בדומה, באופן פשטני, כשאני עושה סורסינג, אני מחפשת למנהל המגייס פרופיל באינטרנט וברשתות חברתיות, שכולל מאפיינים מסויימים. אנחנו מחפשים אחרי אדם שה"נוכחות" הדיגטלית שלו או טביעת האצבע הדיגיטלית שלו כוללת מילות מפתח או מונחים שהגדרנו כקריטיים וכלולים בפרופיל.

בדומה לחיפוש באמזון- אם אני מחפשת מנהל מכירות בלונדון שיש לו ניסיון ב- B2B

אני אכנס לכלי החיפוש שלי ואכתוב משהו כמו-

“sales manager” AND B2B AND London

(**כדי לא לקבל מבול הודעות מחברי הסורסרים אני רק אגיד שאלו דוגמאות פשטניות 😊)


ריברס אינג'נירינג-

כשאתם חושבים על פרופיל הלינקדאין שלכם או על קורות החיים, מה שצריך להנחות אתכם הוא איך יהיה הכי קל לחפש אותכם, או במילים אחרות איך להציג את עצמכם באופן שיכלול את מילות החיפוש או "הבאזז וורד" המתאימות והנכונות ביותר לפרופיל המקצועי שאותו אתם רוצים להציג.


איך עושים את זה?

במידה ואתם מחפשים עבודה, אתם תיראו בתיאורי תפקיד מונחים או מילים שחוזרות על עצמן, או שהם חלק מהניסיון הנידרש. המילים האלו צריכות להופיע גם אצלכם. אפשרות נוספות, היא ללמוד מאחרים, קחו פרופיל לינקדאין של מישהו שעוסק בתפקיד אליו אתם מכוונים ותבדקו אילו מילים והגדרות הוא הכניס לתוך הפרופיל שלו.

דוגמה – אם אני מחפשת מנהלת מכירות, מונחים שאני אחפש יכולים להיות-

B2B, B2C, account manager, sales manager

נקודות לתשומת לב-

· יש פערים בין מדינות שונות ב"איך קוראים לזה" ולכן חשוב לבחור במונחים שמתאימים לתרבות העבודה במדינה בה אתם מחפשים.

· תעשיות שונות משתמשות במונחים מקובלים שונים, או במילות מפתח שמגדירות ידע בתחום מסוים ( לדוגמה – ידע בתוכנות בשפה ספציפית).


בחלק הבא- ניכנסים לתוך הפרופיל!857 views

Recent Posts

See All